0%
Posted inPromosyon

Ajanda ve Organizer Basımı

Ajandalar çok uzun zamandır kulanılan, günlük işlevlerin organize edlidiği bir defter türüdür. Ajandaları defterlerden ayıran en büyük özelliği günlük olması ve bir yılı kapsamasıdır. Bulunduğu yılın takvimine birebir uyar ve gün gün not almanıza yardımcı olur.

Firma çalışanlarından, brokrasiye, muhasebeciden, avukata, mühendisden, mimara, usta başından, çırağa kadar herkesin kullandığı bir gereçtir. Bu kadar kullanışlı ve ilgi gören bir ürün oldukça fazla ihtiyaç doğurmuştur. Önceleri fiyatı yüksek ve az çeşidi bulunan bu ürün, sonraları bir reklam ve promosyon işlevi yüklenilerek kolay bulunabilir ve fiyatı makul bir ürün olmuştur.

Promosyon ajanda günümüzde yılbaşı denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biridir. Birçok firma ve kuruluş hem kendi reklamını yapmak için hemde insanların bu ihtiyacını gidermek için promosyon ajanda yaptırırlar. Bir çok çeşidi olan ajandalar, fiyat anlamında da çok çeşitliliğe sahiptir. Şık, büyük, kaliteli malzemeden üretilmiş ajanda modelleri olduğu gibi daha işlevsel ve uygun malzemeden üretilmiş ajanda modelleri de vardır.

Ajandalar artık kırtasiyelerde satışından çok promosyon olarak dağıtılmaktadır. İnsanlar parayla satın almak yerine bir firmanın hediyesi olan promosyon ajanda beklentisindedirler. Bu durumda promosyon ajandayı, promosyon ürünlerin zirvesine ulaştırır.

Promosyon ajandalar üretim şekli olarak sunni veya thermo deri, mukavva ve kartondan üretilebilmektedir. Ciltleme şekli mücellit dikişli olabileceği gibi spiral ciltlemede olabilir.

Fikri Ala Ajans ve Matbaacılık promosyon ajanda ve organizer üretiminde birçok firmaya iş yapmıştır. Yaptığı promosyon ajanda ve organizer örneklerini görmek için tasarımlar sayfasında promosyon ajanda örnekleri başlığına bakabilirsiniz.


Bir cevap yazın